2 bramki, 3 punkty, 5 miejsce

Do trzech spotkań bez porażki z końca rundy jesiennej Chrobry dokłada zwycięstwo na otwarcie piłkarskiej wiosny. Po 2:0 z Górnikiem Polkowice Pomarańczowo-Czarni są na 5 miejscu w tabeli Fortuna 1 Ligi!Chrobry bardzo dobrze…
27-02-2022 09:00

Chrobry bardzo dobrze zaczął, bo po pierwszej groźniejszej akcji objął prowadzenie. W 7 minucie po dośrodkowaniu z lewej strony w wykonaniu Dominika Piły głową nie do obrony uderzył Mikołaj Lebedyński, więc swój 100. występ w pomarańczowo-czarnych barwach udokumentował golem.

Po tym głogowianie trochę się cofnęli, ale z optycznej przewagi rywale nic wielkiego nie zdołali wypracować. Chrobry za to miał jeszcze jedną lepszą okazję, gdy akcję próbowali wykończyć Hubert Turski z Mikołajem Lebedyńskim. Uderzał jeden, poprawiał drugi, lecz z tego był tylko rzut rożny. Po 45 minutach Chrobry był na jednobramkowym prowadzeniu.

W drugiej odsłonie głogowianie sprawiali jeszcze pewniejsze wrażenie. Ważnym momentem dodającym tej pewności była 60 minuta, w której Dominik Radziemski za faul na Mikołaju Lebedyńskim został ukarany drugą żółtą kartką. Rywale byli w dziesięciu, a już w 64 minucie Chrobry bezlitośnie to wykorzystał. Po wrzutce Jaki Kolenca z rzutu rożnego nikt nie zdołał od razu tego zamknąć, a futbolówka opuściła szesnastkę. W dobrym miejscu był Michał Rzuchowski, który mocnym strzałem z kilkunastu metrów pokonał golkipera gości.

To nie tak, że Górnik w ogóle nie stwarzał zagrożenia, bo niebezpieczne, choć niecelne uderzenie oddał m.in. Marcin Biernat. Wtedy jednak było już 2:0, które Chrobry zdecydowanie doprowadził do końca. W ostatnich minutach trener Ivan Djurdjević posłał do gry czterech piłkarzy, a jeden z nich, Dennis van der Heijden, tuż po swoim wejściu miał dwie dobre okazje do podwyższenia wyniku. W pierwszej piłkę po jego strzale wybił sprzed linii Jarosław Ratajczak, w drugiej przymierzył obok bramki. Ostatecznie skończyło się na dwubramkowym zwycięstwie i trzech punktach dodanych do tabeli, które dają Chrobremu 5 miejsce.

Za tydzień kolejny mecz przy Wita Stwosza. W niedzielę 6 marca o godz. 18.00 Chrobry podejmie Odrę Opole.