Chrobry II Głogów - Iskra Księginice 2:3

Dobry, emocjonujący mecz w Głogowie, ale o jedną bramkę skuteczniejsi rywale. W 10 kolejce Kolei Dolnośląskich 4 Ligi Iskra Księginice wygrywa z Chrobrym II 3:2.
28-09-2024 04:38
Goście szybko objęli prowadzenie, bo już w 4 minucie Marcela Gawłowskiego pokonał Adam Mazurowski. Chrobry odpowiedział golem Tomasza Wojciechowskiego w 27 minucie. Końcówka pierwszej połowy, jak i początek drugiej należał jednak do Iskry. A właściwie do Adama Mazurowskiego, który dwukrotnie, najpierw w 45, a następnie w 47 minucie, wstrzelił się bezpośrednio z rzutu wolnego. Tym skompletował hat-tricka i stał się bohaterem w swoim teamie.
Pomimo 1:3 Chrobry pozostawał w grze, bo już wcześniej miał swoje sytuacje. Nadzieje mocniej odżyły po kontaktowym trafieniu Szymona Lewkota w 67 minucie, który wtedy wykorzystał dośrodkowanie Mateusza Machaja z rzutu rożnego. Głogowianie przycisnęli, jednak defensywa Iskry była szczelna. Raz tylko jej bramkarz musiał chwycić piłkę po strzale Adriana Marciniaka. Spotkanie zakończyło się więc na wygranej przyjezdnych.

CHROBRY II GŁOGÓW - ISKRA KSIĘGINICE 2:3 (1:2)
0:1 Mazurowski 4
1:1 Wojciechowski 27
1:2 Mazurowski 45
1:3 Mazurowski 47
2:3 Lewkot 67

CHROBRY II: Gawłowski - Biliński (46 Rosa), Lewkot, Diduszko (64 Szostak), Skowronek (46 Buszewski), Wojtal (60 Antkowiak), Janik, Grzelak, Wojciechowski (83 Marciniak), Witczak (83 Tworzydło), Machaj (83 Francus).

ŻÓŁTE KARTKI (CHROBRY II): Biliński, Witczak, Buszewski, Francus, Janik.