ChG II: Hat-trick Mateusza Machaja i wolny w 90 minucie na wagę punktu!

Co to był za mecz! W 12 kolejce Kolei Dolnośląskich 4 Ligi Chrobry II przegrywał z Piastem Żmigród 0:2 i 1:3, a i tak zremisował 3:3.
12-10-2024 07:03
Pierwsza połowa należała do rywali, którzy dwukrotnie pokonali Marcela Gawłowskiego. 0:2 było już w 19 minucie, choć Chrobry miał z czego odpowiedzieć. Najbardziej szkoda strzału Bartosza Biela, po którym piłka odbiła się od słupka.

Po zmianie stron działo się bardzo dużo, a wydarzeniami z tej części gry można obdzielić kilka spotkań. W pierwszych minutach sporo zagrożenia było ze strony gości, ale kontaktowego gola w 60 minucie zdobył Chrobry. Na listę strzelców wpisał się wtedy Mateusz Machaj, który dosłownie po chwili miał szansę na 2:2. Remisu jeszcze wtedy nie było, za to po kolejnych kilku minutach było 1:3, a mogło być nawet 1:4. W 68 minucie trzeciego gola dla Piasta zdobył Vladyslav Shvets, a w 73 minucie faulujący w szesnastce Marcel Gawłowski obronił podyktowany rzut karny, więc głogowianie mimo wszystko pozostawali w grze.

W końcówce prawdziwy popis dał Mateusz Machaj. W 89 minucie trafił po raz drugi, a po tym Pomarańczowo-Czarni mocno nacierali. Jeden z ataków przyniósł im rzut wolny. Był już doliczony czas gry, jednak Mateusz Machaj wytrzymał tę presję i pięknym strzałem nie dał szans bramkarzowi Piasta i swojej drużynie wartościowy, bo zdobyty po tak emocjonującym pojedynku punkt.
CHROBRY II GŁOGÓW - PIAST ŻMIGRÓD 3:3 (0:2)
0:1 Ograbek 11