DZIEŃ MECZU: Chrobry Głogów - Polonia Warszawa

Chrobry rozpoczyna zmagania w Pucharze Polski. O godz. 18.00 na Wita Stwosza mecz I rundy z Polonią Warszawa.
25-09-2024 12:03
Polonia to zespół, z którym głogowianie mają rachunki do wyrównania. Na trzy dotychczasowe spotkania raz był remis, a dwa razy wygrali rywale. Tak było też z końcem sierpnia. Drużyna ze stolicy zwyciężyła w Głogowie 2:1 po tym, jak gola w 81 minucie zdobył Szymon Kobusiński.

Sierpniowy mecz w Głogowie był pierwszym dla Polonii pod wodzą trenera Mariusza Pawlaka. Już wtedy była ona po pierwszym ligowym zwycięstwie, a z trenerem Pawlakiem na ławce „Czarne Koszule” dołożyły do swojego konta trzy kolejne. Tym samym do pucharowej rywalizacji przystąpią wyraźnie nad formą, mając cztery wygrane z rzędu i ósme miejsce w tabeli Betclic 1 Ligi. Tym czwartym było 4:2 podczas weekendu z Pogonią Siedlce. Po statystykach widać, jak bardzo odmieniła się dyspozycja Polonii, bo w pierwszych sześciu spotkaniach jej piłkarze zdobyli tylko jedną bramkę. W ostatnich czterech - aż 11.

Chrobry jest po dłuższej od przeciwnika przerwie. W związku z tym, że planowane na niedzielę spotkanie z Wisłą Kraków zostało przełożone, za Pomarańczowo-Czarnymi półtoratygodniowy okres w całości treningowy. Pucharowa środa to też okazja na pójście za ciosem, bo dla Chrobrego ostatnim występem cały czas jest ten w Pruszkowie, w którym pokonał Znicza 3:2 i dzięki temu przerwał serię siedmiu pojedynków bez wygranej.

Sędzią głównym meczu będzie Albert Różycki z Łodzi. Zwycięzca awansuje do 1/16 finału. Jeśli nie będzie on znany po regulaminowym czasie gry, zarządzana zostanie dogrywka (2 × 15 minut), a w razie dalszego braku rozstrzygnięcia zadecyduje seria rzutów karnych.

BILETY:

Bilety na mecz do momentu rozpoczęcia spotkania dostępne są na bilety.chrobry-glogow.pl w cenach przedsprzedażowych: bilety ulgowe 10 zł / bilety normalne 20 zł). Kasa stadionu otwarta zostanie na godzinę przed spotkaniem, a w niej bilety będą w cenach: ulgowe 20 zł / normalne 30 zł. Dzieci do 7 roku życia na stadion wchodzą za darmo.