DZIEŃ MECZU: Miedź Legnica - Chrobry Głogów

Czas na derby! O godz. 17.30 na stadionie w Legnicy po raz 61. rozpocznie się ligowa rywalizacja Miedzi z Chrobrym.
19-10-2024 12:03
Miedź Legnica to zespół, który w ostatnich latach nie dawał się pokonać Chrobremu. Pomarańczowo-Czarni po raz ostatni wygrali derby w 2017 roku i tak się składa, że też w Legnicy. Wówczas o wygranej 2:1 przesądził gol zdobyty bezpośrednio z rzutu wolnego w 90 minucie przez Mateusza Machaja. Dziś Mateusza w pierwszym zespole już nie ma, ale w Chrobrym musi taka walka do samego końca, jak wtedy. Pomarańczowo-Czarni są na 15. miejscu i choć mogą w jeden weekend przesunąć się wyżej, przede wszystkim trzeba patrzeć za siebie, gdzie 16. Warta Poznań ma tyle samo punktów - 9. Te Chrobremu są bardzo potrzebne.

Miedź jest czwarta w ligowej tabeli i do tej pory na swoim koncie zgromadziła 23 punkty. Po raz ostatni została pokonana 30 sierpnia przez Arkę Gdynia, więc Chrobry jest tym zespołem, który ma szansę przerwać bardzo dobrą serię rywala. Ta wynosi pięć ligowo-pucharowych spotkań bez porażki.

Trener Piotr Plewnia nie będzie mógł skorzystać ze wszystkich swoich graczy. Jak już informowaliśmy, kontuzja uniemożliwi występy przez kilka spotkań Szymonowi Bartlewiczowi.