O godz. 12.00 Chrobry II - Stilon

W samo południe Chrobry II rozpocznie swój mecz ze Stilonem Gorzów.
13-08-2022 08:10
W 2 kolejce 3 Ligi Chrobry II Głogów po raz pierwszy zagra na swoim stadionie, na którym w czerwcu cieszył się z awansu na ten poziom. O godz. 12.00 Pomarańczowo-Czarni zmierzą się ze Stilonem Gorzów.

Na inaugurację oba zespoły przegrały swoje spotkania. Chrobremu zabrakło kilku minut do wywiezienia remisu z Brzegu, jednak Stal bramką w 88 minucie przekreśliła te szanse. Również 0:1 przegrali gorzowianie, którzy na swoim obiekcie nie sprostali Gwarkowi Tarnowskie Góry. Podobnie zresztą decydujący gol padł późno, bo w 78 minucie.
Na tym nie koniec podobieństw, bo Stilon jest również świeżo po awansie. Zespół trenera Karola Gliwińskiego zdecydowanie, z 24-punktową przewagą wygrał swoją czwartoligową grupę i powrócił na ten poziom po kilku latach przerwy. Ma jednak bardziej doświadczoną kadrę od Chrobrego, który opiera się na młodzieżowcach. W Stilonie występują m.in. doświadczeni Emil Drozdowicz czy Łukasz Maliszewski, którzy w przeszłości grali w Ekstraklasie, a Drozdowicz jeszcze w 2019 roku w barwach Chojniczanki Chojnice rywalizował w meczu z pierwszym Chrobrym. W sobotę na boisku możemy też zobaczyć głogowianina Konrada Przybylskiego, który szkolił się w drużynach młodzieżowych Chrobrego.