F1L: jest szóstka, a w sobotę mecz o piątkę

Chrobry na 6. miejscu po 21. kolejce Fortuna 1 Ligi. Na miejscach barażowych duży ścisk.
27-02-2023 09:24

Była „piątka”, ale już na zakończenie 21. kolejki głogowian wyprzedziła wygrywająca poniedziałkowy mecz ze Skrą Częstochowa Termalica Nieciecza. Z mającą dwa punkty więcej Termaliką Pomarańczowo-Czarni zmierzą się już w sobotę, więc będzie to rywalizacja o szybki powrót do czołowej „piątki”.

Wygrał i lider, i wicelider. ŁKS i Ruch, dwie z pięciu niepokonanych w tym roku ekip, przekonująco zmierzają po bezpośredni awans, bo ich pozycje nie zmienią się nawet po następnej kolejce, bez względu na jej wyniki. Chorzowianie czwarty raz z rzędu zdobyli gola w 90 minucie, tyle że tym razem tak strzeloną bramką tylko przypieczętowali dwubramkowe zwycięstwo ze Stalą Rzeszów (2:0).

W weekendowej serii nie było mocno zaskakujących rozstrzygnięć, więc jest nim zmiana trenera w Łęcznej. Górnik w piątek przegrał z Resovią Rzeszów po rzucie karnym, a już w niedzielę jego nowym trenerem został powracający do Fortuna 1 Ligi Ireneusz Mamrot. Za zadanie będzie miał utrzymanie 13. obecnie Górnika na tym poziomie. Póki co w strefie spadkowej są Skra Częstochowa, Sandecja Nowy Sącz i Odra Opole. Najbliżej wydostania się z niej była teraz Odra, która prowadziła z Wisłą Kraków 1:0. Ostatecznie przegrała 1:2, o czym zdecydowały gole jednego z trzech najskuteczniejszych pierwszoligowców - Luisa Fernandeza w 68 i 86 minucie.