Fortuna 1 Liga: podsumowanie 8 kolejki

Chrobry nie uciekł od wygrywającego dołu tabeli, ale sam nie dał uciec górnej połowie tabeli.
29-08-2022 08:11
W 8 kolejce Fortuna 1 Ligi do przodu ruszył głównie dół tabeli. Punkt w Tychach po wyrównującym golu w 80 minucie zdobyła ostatnia Resovia Rzeszów, Chojniczanka Chojnice pokonała ŁKS Łódź 1:0, a Górnik Łęczna wygrał z Odrą Opole 4:1. Jeden punkt dopisuje do swojego konta także Sandecja Nowy Sącz i takie wyniki powodują, że Chrobry pozostaje na 13. miejscu. Powiększył przewagę nad outsiderem do sześciu punktów, ale pozostałe drużyny są blisko, więc w najbliższym czasie w lidze nie będzie wytchnienia. Tym bardziej, że głogowian czekają tylko w teorii łatwiejsze mecze od tych z początku sezonu: z Sandecją (17) i Resovią (18).

Nie jest jednak tak, że tej wygranej z Wisłą nie widać po tabeli. Pomarańczowo-Czarni nie pozwalają uciec górnej połowie stawki, a do 7. Podbeskidzia Bielsko-Biała tracą tylko dwa punkty.