Bez punktów z Katowic

Jeden błąd z drugiej połowy zadecydował. Chrobry bez punktów w meczu z GKS-em Katowice, który na swoim stadionie wygrał 1:0.
08-10-2022 05:00
W pierwszej połowie oba zespoły miały swoje okazje, ale nie było ich wiele. Po stronie Chrobrego uderzali Sebastian Steblecki i dwukrotnie Patryk Kusztal. Piłka po strzale Stebleckiego trafiła w boczną siatkę, ale bliżej szczęścia był Kusztal, który za każdym razem zmuszał bramkarza GKS-u do interwencji. Dawid Kudła najpierw pewnie chwycił futbolówkę, a bardziej musiał wykazać się przy kolejnej próbie Kusztala, gdy trącił piłkę i nie pozwolił jej wpaść do środka.
W końcówce swoją okazję mogła wykorzystać GieKS-a, tyle że futbolówka po rzucie wolnym w wykonaniu Adriana Błąda trafiła w słupek. Tak więc w sytuacjach 1:1, lecz na murawie cały czas było 0:0
O korzystnym dla gospodarzy wyniku zadecydowała sytuacja z 58 minuty. Naciskany przez Jakuba Araka Jaka Kolenc nie zdołał utrzymać piłki na własnej połowie, po czym zawodnik GKS-u pokonał Karola Dybowskiego i było 1:0. Zaraz potem mogło być 2:0, czemu zapobiegł dobrze interweniujący przy strzale Adriana Błąda głogowski golkiper.
Chrobry mocno wziął się za odrobienie tej straty, co zasygnalizowały zmiany dokonane przez trenera Gołębiewskiego. Kilka minut po bramkowej sytuacji na murawie zameldowali się Miłosz Jóźwiak z Rafałem Wolsztyńskim, a już po kilku kolejnych Jóźwiak trafił tylko w poprzeczkę. Młody napastnik głogowian później miał jeszcze jedną okazję, lecz tym razem nie przymierzył w światło bramki. Celna była za to główka Michała Michalca już z 90 minuty. Dośrodkowywał mu Sebastian Steblecki, jednak po uderzeniu Michalca górą był Kudła. Wcześniej, od 79 minuty, miejscowi po drugiej żółtej kartce Jakuba Araka grali w dziesięciu. Pomarańczowo-Czarni mieli więc z czego wyrównać i okoliczności sprzyjały, ale kiedyś musiało się to nie udać. Po serii siedmiu spotkań bez wygranej Chrobry tym razem musiał przełknąć gorycz porażki.

W następnej kolejce Chrobry wróci na swój stadion, na którym w niedzielę 16 października o godz. 15.00 podejmie GKS Tychy.