Nasz rywal: Górnik Łęczna

Dzień do meczu z Górnikiem. Zaglądamy więc do obozu przeciwnika.
05-10-2024 01:15

Po świetnym starcie ostatnio bez zwycięstwa

Chrobry w tym sezonie rywalizował już z większością zespołów aktualnej czołówki. Przedstawicielem tej części tabeli, z którym tego nie robił, jest szósty Górnik Łęczna. Drużyna z Lubelszczyzny wysoką lokatę zawdzięcza pierwszym tygodniom sezonu. Nie przegrała w żadnej z sześciu pierwszych kolejek, zdobywając w tym okresie 16 punktów. Obecnie ma ich 18, więc łatwo zaobserwować, jak ułożyły się następne tygodnie. Aktualnie, włączając w to Puchar Polski, Górnik jest po pięciu spotkaniach bez wygranej. W trzech ostatnich zremisował 1:1. Może i jest w gorszej formie, ale trzeba wziąć pod uwagę, że w każdym z dotychczasowych pojedynków, nawet w tym „gorszym” dla siebie okresie, strzelał przeciwnikowi minimum jednego gola.

Trener rywali: Pavol Stano

Trenerem Górnika od stycznia tego roku jest Pavol Stano. 47-letni szkoleniowiec pochodzi ze Słowacji, ale jego kariera piłkarska i trenerska w dużym stopniu związana jest z naszym krajem. W Polsce grał m.in. w Jagiellonii Białystok i Koronie Kielce, a w Ekstraklasie wystąpił łącznie w 243 spotkaniach. Zanim podjął pracę w roli trenera Górnika, prowadził m.in. Wisłę Płock i MSK Zilinę. Górnik pod jego wodzą punktuje ze średnią 1.70 (27 meczów). Podobną średnią miał w Zilinie (1.74 na 70 meczów).

Kadra rywali: Damian Warchoł najlepszym strzelcem ligi

Górnik w swoich szeregach ma najlepszego strzelca ligi. Jest z nim Damian Warchoł, autor 8 goli. O dwa mniej ma Przemysław Banaszak, co też daje mu miejsce w czołówce tej klasyfikacji. Obaj w tym roku zasilili zespół z Łęcznej: Warchoł był po przerwie i wcześniejszym okresie w Wiśle Płock, Banaszak również po półrocznym etapie bez klubu (wcześniej mistrzostwo Uzbekistanu z Paxtakor Toshkent) i mocno wpłynęli na siłę rażenia Górnika. Powinni wystąpić w niedzielę, ale bardziej z tyłu nie zrobi tego pauzujący za kartki Adam Deja (11 / 1 w tym sezonie) - zawodnik, który spędził najwięcej minut na boisku spośród graczy Górnika i to znaczące osłabienie naszych gości. Najbardziej ogranym piłkarzem u rywala jest Damian Zbozień (238 występów w Ekstraklasie), choć on do tej pory zagrał tylko w spotkaniu Pucharu Polski.

Klubowe powiązania

W przeszłości w Górniku grali Robert Mandrysz, Mikołaj Lebedyński i Szymon Lewkot. Robert w sezonie 2012/13, Mikołaj później, bo wiosną sezonu 2017/18, a Szymon całkiem niedawno - w sezonie 2022/23. W połowie tego roku do Górnika dołączył natomiast Hubert Turski, który w edycji 2021/22 reprezentował pomarańczowo-czarne barwy, będąc wypożyczonym z Pogoni Szczecin. Był to sezon barażowy, jednak odniesiona kontuzja uniemożliwiła mu dokończenie tamtych rozgrywek. W Łęcznej jak na razie zanotował sześć występów, za każdym razem na boisko wchodząc z ławki.

Obsada sędziowska

• Sędzia główny: Sylwester Rasmus - Kończewice
  • Sędziowie asystenci: Marcin Sadowski, Dawid Błażejczyk
  • Sędzia techniczny: Szymon Rutkowski
  • Sędziowie VAR: Karol Arys, Marek Arys

Dziewiąty mecz z Górnikiem

Mecz z lutego tego roku, w którym Górnik pokonał Chrobrego 1:0 po golu Mateusza Młyńskiego (obecnie gracza Wisły Kraków), był ósmym z udziałem obu drużyn.