Jak działa krioterapia?

Krioterapia ogólnoustrojowa to inwazyjny zabieg, który wpływa pozytywnie na organizm.
Hartuje go i łagodzi ból. Sam zabieg odbywa się w temp -160*C i trwa 3 minuty.
12-10-2021 12:58

Składa się z 5 etapów

  1. W pierwszym etapie fizjoterapeuta bada Cię i sprawdza czy możesz skorzystać z kriokomory. Gdy masz nadciśnienie nie zostaniesz wpuszczony.
  2. W drugim etapie wchodzisz do komory, w której azot utrzymuje odpowiednią temperaturę. Przed samym wejściem rozbierasz się do bielizny i zakładasz walonki i rękawiczki. Zakładasz je po to, aby się nie poparzyć.
  3. Trzeci etap to spędzenie 3 minut w kriokomorze. W tym czasie Twój organizm bohatersko walczy z zagrożeniem. Bardzo niską temperaturą. Aby się obronić zwęża naczynia krwionośne i zwiększa produkcję substancji odżywczych - m.in. hormonów (np. adrenaliny - naturalnego leku przeciwbólowego) i komórek obronnych organizmu - limfocytów. Ta nadprodukcja trafia do powoli płynącej krwi. Mega ją nasyca.
  4. W czwartym etapie wychodzisz z kriokomory i wskakujesz na rower stacjonarny. Musisz pobudzić organizm, który przeszedł w tryb obronny.
  5. Ostatni etap sprawia, że naczynia się rozszerzają. Krew zaczyna płynąć szybko. Trafia do całego organizmu, jego narządów i tkanek. Odżywia je i dotlenia. Organizm staje się silniejszy - wnętrzności są wzmocnione minerałami, a nadmiar limfocytów wzmacnia reakcję obronną układu immunologicznego podczas infekcji bakteryjnej lub wirusowej. Tak częstych jesienią i zimą.

Z krioterapii skorzystasz w Centrum Rehabilitacji Chrobry Głogów S.A. tel. 504 274 097