F1L: po 31 kolejce

Kilka minut dzieliło Chrobrego od zrównanie się liczbą punktów z ósmym i siódmym zespołem Fortuna 1 Ligi. Po 31 kolejce i remisie 1:1 w Nowym Sączu ze straconym golem z rzutu karnego w 84 minucie Pomarańczowo-Czarni pozostaną na…
24-05-2021 11:46

Kilka minut dzieliło Chrobrego od zrównanie się liczbą punktów z ósmym i siódmym zespołem Fortuna 1 Ligi. Po 31 kolejce i remisie 1:1 w Nowym Sączu ze straconym golem z rzutu karnego w 84 minucie Pomarańczowo-Czarni pozostaną na dziewiątej lokacie. - Brakuje nam pięciu punktów do wyrównania poprzedniego sezonu i siedmiu lub bodajże ośmiu, aby osiągnąć historyczny wynik. Będziemy skoncentrowani na następnych celach - powiedział trener Ivan Djurdjević.

Na trzy kolejki przed końcem największe emocje generuje walka o drugie premiowane bezpośrednim awansem miejsce. Bruk-Bet Termalica Nieciecza wygrał z GKS-em Tychy 2:0 i trudno oczekiwać, by do końca stracił pozycję lidera. O wicelidera walczą za to Radomiak Radom, GKS Tychy i Arka Gdynia, a pomiędzy tymi drużynami są tylko trzy punkty różnicy. Trzy punkty, trzy kolejki, więc nie ma miejsca i czasu na błąd.

Chrobrego w kalendarzu czeka jeszcze spotkanie z Arką i być może głogowianie będą mieć wpływ na końcowe rozstrzygnięcia. Na razie jednak najważniejszy jest sobotni mecz z GKS-em Bełchatów. Rywal Chrobrego przegrał z Arką 0:1 i choć do bezpiecznej pozycji traci już sześć punktów, zachowuje jeszcze matematyczne szanse na utrzymanie.