F1L: podsumowanie 1 kolejki

Pierwszym liderem Odra Opole, na drugim krańcu Stal Rzeszów.
24-07-2023 07:42
Nie tylko Chrobry miał ciężko na samym początku ligi. Najwyżej na inaugurację przegrała Stal Rzeszów - 2:5 z Odrą Opole, i to ona zamyka tabelę po pierwszej kolejce. Tuż przed nią jest Resovia Rzeszów, której spotkanie ze Zniczem Pruszków zakończyło się porażką 0:2. To zarazem największa niespodzianka tego weekendu.

Być może już premierowa kolejka zapowiedziała czekające w sezonie emocje, bo wiele wyników było na styku. Arka Gdynia doprowadziła do wyrównania z Termaliką Nieciecza po golu w 80 minucie, Wisła Płock zrobiła podobnie w starciu z Podbeskidziem Bielsko-Biała (wyrównanie w 81 minucie), jeszcze bardziej punkt wyszarpał Górnik Łęczna rywalizujący z Wisłą Kraków i trafiający na 2:2 w 86 minucie. Natomiast trzy punkty w zbliżonych pod względem emocji okolicznościach zgarnęły ekipy Motoru Lublin (3:2 z Zagłębiem Sosnowiec z golem w 90 minucie) i GKS Tychy (3:2 z Polonią Warszawa za sprawą bramki na 120 sekund przed upływem regulaminowego czasu).

1 kolejka Fortuna 1 Ligi:

Arka Gdynia - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:2
Kacper Skóra 1, Olaf Kobacki 80 - Maciej Ambrosiewicz 10, Bruno Wacławek 33

Motor Lublin - Zagłębie Sosnowiec 3:2
Piotr Ceglarz 74 (k), Dawid Ryndak 78 (s), Rafał Król 90 (k) - Oleksiy Bykov 34, Sebastian Bonecki 87

Chrobry Głogów - Lechia Gdańsk 2:4
Mavroudis Bougaidis 12, Mateusz Machaj 90 (k) - Jan Biegański 32, Luis Fernandez 45, 53 (k), 66 (k)

Górnik Łęczna - Wisła Kraków 2:2