Jak i kiedy strzelali? Kolejne liczby po rundzie

Kolejna część statystyk Chrobrego po rundzie jesiennej. Tym razem zestawienie za same rozgrywki ligowe. Sprawdzamy, kiedy i w jaki sposób Pomarańczowo-Czarni zdobywali bramki czy jak prezentowali się na tle innych rywali…
16-12-2020 05:20
autor: ŁJ

Kolejna część statystyk Chrobrego po rundzie jesiennej. Tym razem zestawienie za same rozgrywki ligowe. Sprawdzamy, kiedy i w jaki sposób Pomarańczowo-Czarni zdobywali bramki czy jak prezentowali się na tle innych rywali uwzględniając obronę, defensywę, mecze u siebie lub na wyjeździe.

Sprawdź też:

Pierwsza część statystyk: gole, asysty, występy - zobacz całość

20 grających

W rozgrywkach ligowych trener Ivan Djurdjević skorzystał z 20 piłkarzy, których średnia wieku wyniosła 27,8 lat. Najstarszym piłkarzem był Michał Ilków-Gołąb – 35 lat, a najmłodszym Kacper Bieszczad – 18 lat. Mimo skrajności, każdy wniósł coś od siebie. Pierwszy zdobył trzy bramki i zaliczył jedną asystę, drugi zbiera dobre recenzje w środowisku za postawę między słupkami. Skrajne są też wyniki osiągane przez drużynę, która z jednej strony dwukrotnie przegrała z 0:4 (z drugim ŁKS-em Łódź i siódmym GKS-em Tychy), ale gdy za rywali miała zespoły z drugiej części tabeli, potrafił wyraźniej zaznaczyć swoją wyższość, by wygrać z nimi 3:0 i to trzykrotnie.

Bramki strzelone:

22 (1.29/mecz)

Bramki stracone:

26 (1.52/mecz)

Najwyższe zwycięstwo:

3:0 (Widzew Łódź D, Stomil Olsztyn D, Resovia D)

Ten ostatni kwadrans

Pomarańczowo-Czarni w bardzo równy sposób zdobywali bramki. Robili to i na początku meczu i w jego środku i na samym końcu. Najmniej goli strzelili w drugim kwadransie pierwszej połowy, najwięcej w ostatnim pierwszej i drugim drugiej, ale to wciąż tylko stosunek 2:5. Większa dysproporcja jest w stratach. 10 z 26 bramek Chrobry stracił między 76 a 90 minutą. W taki sposób – bramkami już w 90 minucie – wymykały się punkty w pojedynkach z Koroną Kielce (1:1), Miedzią Legnica (2:2) czy Odrą Opole (2:3).

Ofensywnie pierwsza szóstka

Miejsce w środku stawki po rundzie jesiennej dobrze oddają też inne tabele: domowa, wyjazdowa czy defensywna. Chrobremu bliżej do góry pod względem ofensywnym, bo 22 zdobyte bramki to szósty wynik w Fortuna 1 Lidze. Na nie pracował cały zespół. W Chrobrym nie ma takiego lidera, jakim w Niecieczy jest Roman Gergel (14 goli), a ciężar strzelania rozkłada się bardziej równomiernie. Przypominając: najlepszym strzelcem jest Maks Banaszewski z sześcioma trafieniami. Drugi Mikołaj Lebedyński ma cztery bramki.