Pierwszy test na plus

Pierwszy sprawdzian na plus. Mikołaj Lebedyński trafia już w pierwszym występie po swoim powrocie, a Chrobry dzięki temu pokonuje Koronę Kielce 1:0.
01-07-2023 02:01
autor: ŁJ
Trener Marek Gołębiewski do Opalenicy mógł zabrać pełną kadrę, bo wszyscy zawodnicy są zdrowi. Dodatkowo na mecz z Koroną pojechało kilku młodzieżowców, Eryk Pieczarka, Natan Malczuk czy Szymon Bartlewicz.

Chrobry od początku sprawiał dobre wrażenie i to głównie on miał swoje szanse. Przed pierwszą bardzo dobrą stanął Sebastian Steblecki, ale bramkarz Korony Konrad Forenc stanął na posterunku. Głogowianie przycisnęli w samej końcówce i blisko pokonania Forenca był Szymon Bartlewicz, który wespół z Albertem Zarównym tworzył parę młodzieżowców desygnowaną na pierwszą połowę. Bramkarz Korony nie dał się pokonać, lecz Pomarańczowo-Czarni utrzymali się przy piłce i chwilę po strzale Bartlewicza na pełnym spokoju do bramki przeciwnika trafił Mikołaj Lebedyński. „Miki” szybko przypomniał się głogowskim kibicom, bo to gol w pierwszym spotkaniu po powrocie do klubu.

W drugiej odsłonie również to Chrobry miał więcej okazji. W 73 minucie sam na sam po dograniu Rafała Wolsztyńskiego wyszedł Mateusz Machaj, ale górą był broniący w tej części Rafał Mamla. Po tym trzykrotnie na bramkę Koroniarzy uderzał z kilkunastu metrów Jakub Kuzdra i niewiele mu zabrakło, żeby chociaż raz wpisać się na listę strzelców. Z drugiej strony po jednej z wrzutek i główce zawodnika Korony piłka trafiła w słupek. Chrobry tego zagrożenia wypracował jednak więcej i wydaje się, że zasłużenie wyszedł zwycięsko z pojedynku. Trzeba w tym wszystkim pamiętać, że to tylko sparing, których do rozegrania pozostały jeszcze cztery. W najbliższym w środę głogowianie zmierzą się u siebie z Odrą Bytom Odrzański. Początek o godz. 18.00.