Nasz rywal: Stal Rzeszów

Po Łęcznej to dla Chrobrego drugi wyjazd. W niedzielę o godz. 15.00 mecz ze Stalą Rzeszów, z którą rywalizacja była w ubiegłym sezonie bardzo emocjonująca.
24-08-2023 02:05

W tym sezonie mocniejsi i na razie bez porażki

Wystarczy zerknąć na tabelę, aby przekonać się, jak ważny jest to mecz dla obu zespołów. Chrobry zajmuje 18 miejsce, a Stal jest tuż przed nim i obie ekipy potrzebują za wszelką cenę zdobyć w takim momencie pierwszy komplet punktów. O ile głogowianie sprostali podobnemu kryzysowi 4 lata temu (zwycięstwo po pięciu początkowych porażkach z rzędu), o tyle dla Stali, która po awansie do Fortuna 1 Ligi od razu awansowała do baraży o Ekstraklasę to nowa sytuacja. Do tej pory rzeszowianie zremisowali z Wisłą Kraków, a w pozostałych pięciu kolejkach ponieśli porażkę.

Duże zmiany w kadrze

Być może Stal potrzebuje dłuższego okresu na rozruch, bo w jej kadrze między sezonami doszło to bardzo dużych zmian. Kilkunastu zawodników odeszło (m.in. Piotr Głowacki, Damian Michalik, Kamil Pajnowski, Dawid Olejarka - wszyscy do zespołów z tego i wyższego poziomu) i podobna ich liczba przyszła do klubu. Pozyskano m.in. Kamila Kościelnego z Warty Poznań, ale w większości Stal wzmacniała się piłkarzami grającymi ostatnio na nieco niższych szczeblach. Obecnie jej najlepszym strzelcem jest jeden z pozostałych w ekipie awansującej do baraży - Bartłomiej Poczobut z dwoma golami.

Trener rywali: Marek Zub

Od tego sezonu trenerem Stali jest Marek Zub, który powrócił do Polski po kilku latach obecności za granicą, gdzie z Zalgirisem Wilno dwukrotnie sięgnął po mistrzostwo Litwy. Początku w Rzeszowie nie ma wymarzonego, ale po ostatnim, choć przegranym 1:2 meczu z Miedzią Legnica starał się być optymistą. - Jesteśmy zadowoleni z naszej drugiej połowy, ale wynik nas absolutnie nie satysfakcjonuje. Moim zdaniem nie odzwierciedla on różnicy, jaka dzieli nas w tabeli. Pokazuje, że nie jesteśmy tak słabi, jak niektórzy nas próbują oceniać.

Tu zagramy

Klubowe powiązania

Byłymi piłkarzami Chrobrego w kadrze Stali są Łukasz Góra i Paweł Oleksy. Przynajmniej jednego z nich powinniśmy zobaczyć na boisku w niedzielę. Łukasz Góra jest podstawowym graczem w tym sezonie, Oleksy był nim do 4 kolejki, w której z powodu kontuzji musiał opuścić boisko już w 19 minucie, i w efekcie w ostatnim meczu pozostał poza kadrą.

Obsada sędziowska

• Sędzia główny: Piotr Idzik - Poznań
  • Sędziowie asystenci: Andrzej Zbytniewski, Maciej Cebulski
  • Sędzia techniczny: Jacek Małyszek
  • Sędziowie VAR: Sebastian Krasny, Mateusz Złotnicki

Szalone mecze ze Stalą

Pierwsze mecze Chrobrego ze Stalą odbyły się w ubiegłym sezonie, ale ich niewielka liczba rekompensowana jest przez emocje, jakie dostarczyły. W Rzeszowie i w Głogowie było po… 3:3 i za każdym razem o remisie decydowały gole w samej końcówce. Na stadionie Stali najpierw prowadzili głogowianie, później rywale, a po samobójczym trafieniu Piotra Głowackiego w 87 minucie skończyło się na 3:3. W rewanżu Stal wygrywała już 3:0, ale Chrobry wszystko odrobił i ostatecznie bramka Kamila Wojtyry z 90 minuty dała punkt.