Porażka na zakończenie

Ten sezon nie kończy się dla Chrobrego dobrze. Pomarańczowo-Czarni przegrali z Arką Gdynia 0:3 i to ich trzecia porażka z rzędu.Od początku meczu optyczna przewaga zdawała się być po stronie rywali, którzy też mieli więcej z…
13-06-2021 04:30

Ten sezon nie kończy się dla Chrobrego dobrze. Pomarańczowo-Czarni przegrali z Arką Gdynia 0:3 i to ich trzecia porażka z rzędu.

Od początku meczu optyczna przewaga zdawała się być po stronie rywali, którzy też mieli więcej z gry. W 17 minucie groźnie, ale niecelnie uderzył z woleja starający się w ten sposób wykończyć dogranie z prawego skrzydła Christian Aleman. Osiem minut później było 0:1. Głogowianie nie utrzymali się przy piłce na własnej połowie, goście ją przejęli i po szybkiej akcji formalności dopełnił Maciej Rosołek.

Dopiero po stracie Chrobry oddał celny strzał na bramkę przeciwników. Futbolówkę po uderzeniu Damiana Piotrowskiego z dystansu pewnie chwycił jednak Daniel Kajzer.

Sytuacja jeszcze bardziej skomplikowała się w 27 minucie. Michał Ilków-Gołąb otrzymał wtedy drugą żółtą kartkę i zespół był zdany na rywalizację w dziesięciu. Liczebna przewaga była widoczna, bo to Arkowcy zdążyli w tej części jeszcze parokrotnie zagrozić bramce Rafała Leszczyńskiego, m.in. za sprawą próby Pawła Sasina.

O nieprzewidywalności piłki nożnej mogliśmy się przekonać już w 45 minucie, w której Chrobry mimo trudnej sytuacji mógł doprowadzić do wyrównania. Po dograniu Mikołaja Lebedyńskiego przed świetną szansą stanął Tomasz Cywka, lecz przy jego strzale z ostrzejszego kąta górą był golkiper gdynian.

Po przerwie Arka starała się wykorzystać swoją przewagę, ale Chrobry też szukał szans. Stąd akcje po obu stronach. Z jednej Kamil Mazek posłał piłkę tuż obok słupka, z drugiej ta po strzałach Roberta Mandrysza i Dominika Piły padała łupem Daniela Kajzera. Było coś w rodzaju ciosu za cios, ale gdy w 68 minucie niecelny strzał oddał Rafał Wolsztyński, gracze Chrobrego już nie byli w stanie odpowiedzieć podobnym. Inicjatywę wyraźniej przejęli Arkowcy i w ostatnich minutach przypieczętowali wygraną. W 83 minucie Rafała Leszczyńskiego pokonał Mateusz Żebrowski, a w 90 minucie Rafał Wolszrtyński.

Po tej porażce Chrobry kończy sezon na 11 pozycji.