F1L: krok po kroku

Chrobry małymi krokami przesuwa się do przodu w ligowej tabeli. Przed tygodniem awansował na 13 miejsce, teraz po wygranej w Sosnowcu jest dwunasty.Nowym liderem został Bruk-Bet Termalica Nieciecza. "Słonie" już w piątek wygrały…
22-11-2020 03:59

Chrobry małymi krokami przesuwa się do przodu w ligowej tabeli. Przed tygodniem awansował na 13 miejsce, teraz po wygranej w Sosnowcu jest dwunasty.

Nowym liderem został Bruk-Bet Termalica Nieciecza. "Słonie" już w piątek wygrały swoje spotkanie z Widzewem 2:0 i czekały na potknięcie ŁKS-u. Wyczekały. Łodzianie w szalonym meczu zremisowali z Puszczą 4:4. Od 27 minuty grali w dziesiątkę po czerwonej kartce Macieja Wolskiego, ale mimo tego prowadzili 3:1 i 4:2. Ostatecznie ta dziesiątka zrobiła swoje i golami w 70 oraz 75 minucie Puszcza doprowadziła do remisu. Padło osiem goli, jednak lista strzelców jest wąska. Po jednej stronie hat-tricka skompletował Antonio Dominguez, po drugiej Wiktor Żytek.

Po serii meczów bez porażki ŁKS wpadł w niewielki na razie dołek. Kilka dni temu przegrał w Radomiu 0:1 i teraz po raz drugi z rzędu stracił punkty.

W dużo głębszym dole pozostaje najbliższy rywal Chrobrego. Sandecja zremisowała z Radomiakiem 1:1 i jako jedyna w lidze jest bez wygranej. Do Głogowa przyjedzie jako zespół muszący się przełamać, bo przedostatni GKS Jastrzębie pokonał Stomil 1:0 po goli Farida Aliego i zwiększył przewagę do czterech punktów.