Przeciwbólowy wir wodny
Masaż wirowy to forma łagodnego masażu wykorzystująca wpływ temperatury oraz ruchu wirowego wody na organizm.
Masaż wirowy to jedna z metod wodolecznictwa, czyli leczenia przy wykorzystaniu właściwości wody. Na ciało działa temperatura, ciśnienie i skład wody.
Masaż wirowy wykonujemy w specjalnych wanienkach, które wprawiają wodę w ruch wirowy. Ten ruch delikatnie masuje kończyny.
Głównym zadaniem masażu wirowego jest złagodzenie bólu kończyn, wywołanego urazem, chorobą lub kontuzją.
Aby to osiągnąć, masaż wirowy wykorzystuje 2 efekty:
Dzięki działaniu temperatury i ruchu masaż wirowy szybko łagodzi ból. Ponadto usuwa obrzęki i stany zapalne. Pomaga się pozbyć bólu kończyn, który pojawia się tylko w konkretnych sytuacjach — przy wiązaniu butów, korzystaniu z myszki lub jeździe na rowerze.
To jak relaks w jacuzzi, tylko bardziej intensywny i tylko na kończyny. Do tego jest szybszy i tańszy niż masaż leczniczy.
Regularnie stosowany masaż wirowy usuwa ból, obrzęki i stany zapalne kończyn. Regularność jest tu kluczem do skuteczności. W Centrum Rehabilitacji pomożemy Ci ją zachować — dostaniesz od nas terminarza zabiegów oraz przypomnienia o wizycie.
Skuteczność masażu wirowego w usuwaniu bólu potwierdzają G. Wójcik, J, Piskorz, K. Pisz, R. Skalska-Izdebska oraz W. Bulikowski w swoim badaniu "Ewaluacja efektów przeciwbólowych z wykorzystaniem hydroterapii u pacjentów z chorobą Raynaud'a — doniesienia wstępne".
Grupa, która korzysta z masażu wirowego, po serii 10 zabiegów wykazuje spadek odczucia bólu z 6,9 do 5,8 pkt. Druga seria zabiegów doprowadziła do spadku oceny do 4,8 pkt.
Na co dzień z masażu wirowego w Centrum Rehabilitacji korzystają profesjonalni sportowcy, którzy regenerują się po treningach, meczach i zawodach. Masaż wirowy stosujemy już od ponad 20 lat. Dzięki temu doświadczeniu zabieg w Centrum Rehabilitacji jest bezbolesny i skuteczny.
Masaż wirowy był wykorzystywany już przez starożytnych greków i rzymian. Jednak dopiero w XIX wieku pojawiły się urządzenia do masażu wodnego na szeroką skalę. Miniaturyzacja i popularyzacja zdrowia w XX wieku sprawiła, że masaże wirowe zaczęły być popularne w spa, sanatoriach i centrach rehabilitacji.
ul. Wita Stwosza 1, Głogów
76 835 55 76 504 274 097
pon. - pt. 07:00 - 18:00
Krioterapia czyli po prostu leczenie zimnem.
To nieinwazyjna metoda leczenia wykorzystująca fale uderzeniowe, stosowana w procesie leczenia zmian pourazowych, którym towarzyszą zwłóknienia, bliznowacenia oraz stany zapalne.
Magnetoterapia to popularny zabieg stosowany przy schorzeniach ortopedycznych, reumatologicznych i chorobach wewnętrznych.
Szyna CPM Active-K jest zmotoryzowanym urządzeniem fizjoterapeutycznym, które wykorzystuje unikalne połączenie metod rehabilitacyjnych to pomocy przy urazach stawu kolanowego i biodrowego.
To zabieg polegający na stymulowaniu zmienionych chorobowo tkanek promieniowaniem laserowym niskiej mocy.
To zabieg wykorzystujący drgania mechaniczne, które wywołują w organizmie efekt cieplny oraz zjawisko określane mikromasażem.
Elektroterapia to leczenie prądem stałym lub zmiennym o różnej częstotliwości. Ich celem jest uśmierzenie bólu oraz wspomaganie regeneracji organizmu. Zabiegi w CRO - galwanizacja, jonoforeza, prądy TENS, prądy diadynamiczne, prądy interferencyjne.
To metoda stosowana w leczeniu różnego rodzaju obrzęków, pochodzenia limfatycznego i żylnego.
Kąpiel wirowa to forma łagodnego masażu wykorzystująca wpływ ciepłej lub zimnej wody oraz jej oddziaływanie mechaniczne, związane z ruchami wirowymi.
To zabieg wykorzystujący strumienie wody o określonym ciśnieniu. Natrysk silnym strumieniem wody z kilkudziesięciu dysz zamontowanych na powierzchni wanny powoduje rozluźnienie tkanek.
Terapia Hitop to nowoczesna forma elektroterapii. Dzięki działaniu prądu o odpowiedniej częstotliwości wywoływane są procesy naprawcze w komórkach.
Tlenoterapia to naturalny sposób na zwiększenie odporności i regenerację organizmu, profilaktykę zdrowotną.
Światłoterapia wykorzystuje promieniowanie wytwarzane przez specjalne lampy do leczniczego oddziaływania na organizm.