Ciesz się pełną mobilnością w stawie biodrowym i kolanowym
Szyna CPM zwana Artromotem to urządzenie elektromechaniczne, które wykonuje bierny ruch stawów w określonych kierunkach. Dzięki sterowaniu zakresem ruchu z dokładnością do 1* działa już od wczesnego etapu po urazie lub operacji.
Zabiegi szyną CPM przywracają mobilność i sprawność stawu biodrowego i kolanowego. Stawy mają pełny zakres ruchu, siłę i nie bolą przy codziennych czynnościach jak chodzenie czy wstawanie.
Terapia szyną CPM sprawdza się przy urazach stawów - zwichnięciach, skręceniach i złamaniach. Pomaga przy beznadziejnych przypadkach - zerwaniu więzadeł, uszkodzeniu łękotki, schorzeniach reumatycznych i po operacjach.
Jeśli myślisz o powrocie na narty lub rower to potrzebujesz regularnych zabiegów Artromotem. Każda wizyta to kolejne stopnie zakresu ruchu. Bez regularności zaczynasz ciągle od nowa.
Z szyną CPM cieszysz się pełnym zakresem ruchu, brakiem bólu, brakiem sztywności. Codzienne czynności nie sprawiają Ci żadnych problemów, bo Twoje ruchy są pewne i skoordynowane.
O skuteczności szyny CPM mówi badanie "Ocena wpływu leczenia na parametry funkcjonalne stawu kolanowego u pacjentów po zabiegu endoprotezoplastyki stawu kolanowego", które przeprowadza zespół T. Ridan, A. Berwiecki, M. Janusz oraz Ł. Dmuchała.
W grupie 40 osób wykonują pomiar przed zabiegiem endoprotezoplastyki oraz po 14 dniach rehabilitacji szyną CPM. Zakres zgięcia wzrasta średnio z 75,9* do 84,9*, a zakres wyprostu z -6,7* do -1,7*.
Minusem szyny CPM jest to, że niektórzy pacjenci odczuwają dyskomfort w pierwszych dniach terapii szyną CPM. To szybko mija.
Z zabiegów Artromotem korzystają sportowcy po zerwaniu więzadeł, uszkodzeniu łękotek i operacjach. To piłkarze, siatkarze, szczypiorniści i kolarze, którzy w Centrum Rehabilitacji przyspieszają z szyną CPM swoją rehabilitację.
Efekt stosowania regularnych zabiegów szyną CPM to między 10 a 20* zakresu ruchu w tydzień. Kiedyś unieruchamiano stawy, aby się zagoiły. To osłabia mięśnie i wydłuża czas leczenia. Bierny ruch, który wykonuje Artromot sprawia, że mięśnie stawu są silne, a zakres ruchu rośnie.
Tylko w Centrum Rehabilitacji pomagamy szyną CPM dziesiątkom sportowców w problemach ze stawami kolanowymi i biodrowymi. Te ponad 20 lat doświadczenia wykorzystujemy na co dzień do pomocy każdemu, kto chce wrócić do pełnej sprawności.
Szynę CPM wymyślił Robert Salter w latach 70 XX wieku. Szukał metody leczenia urazów stawów biodrowego i kolanowego, która wykorzystuje ruch pasywny. Jego urządzenie miało na celu ograniczyć sterowanie zabiegiem przez pacjentów, gdyż z różnych względów nie pozwalali oni na wykonywanie bardziej skomplikowanych zakresów zgięć.
Wróć na narty i ciesz się jazdą na rowerze.
Zacznij terapię szyna CPM!
Terapię Artromotem stosujemy w przypadku różnych schorzeń stawów, takich jak choroba zwyrodnieniowa stawów, pourazowe uszkodzenia stawów, a także pooperacyjne uszkodzenia stawów.
ul. Wita Stwosza 1, Głogów
76 835 55 76 504 274 097
pon. - pt. 07:00 - 18:00
Krioterapia czyli po prostu leczenie zimnem.
To nieinwazyjna metoda leczenia wykorzystująca fale uderzeniowe, stosowana w procesie leczenia zmian pourazowych, którym towarzyszą zwłóknienia, bliznowacenia oraz stany zapalne.
Magnetoterapia to popularny zabieg stosowany przy schorzeniach ortopedycznych, reumatologicznych i chorobach wewnętrznych.
Szyna CPM Active-K jest zmotoryzowanym urządzeniem fizjoterapeutycznym, które wykorzystuje unikalne połączenie metod rehabilitacyjnych to pomocy przy urazach stawu kolanowego i biodrowego.
To zabieg polegający na stymulowaniu zmienionych chorobowo tkanek promieniowaniem laserowym niskiej mocy.
To zabieg wykorzystujący drgania mechaniczne, które wywołują w organizmie efekt cieplny oraz zjawisko określane mikromasażem.
Elektroterapia to leczenie prądem stałym lub zmiennym o różnej częstotliwości. Ich celem jest uśmierzenie bólu oraz wspomaganie regeneracji organizmu. Zabiegi w CRO - galwanizacja, jonoforeza, prądy TENS, prądy diadynamiczne, prądy interferencyjne.
To metoda stosowana w leczeniu różnego rodzaju obrzęków, pochodzenia limfatycznego i żylnego.
Kąpiel wirowa to forma łagodnego masażu wykorzystująca wpływ ciepłej lub zimnej wody oraz jej oddziaływanie mechaniczne, związane z ruchami wirowymi.
To zabieg wykorzystujący strumienie wody o określonym ciśnieniu. Natrysk silnym strumieniem wody z kilkudziesięciu dysz zamontowanych na powierzchni wanny powoduje rozluźnienie tkanek.
Terapia Hitop to nowoczesna forma elektroterapii. Dzięki działaniu prądu o odpowiedniej częstotliwości wywoływane są procesy naprawcze w komórkach.
Tlenoterapia to naturalny sposób na zwiększenie odporności i regenerację organizmu, profilaktykę zdrowotną.
Światłoterapia wykorzystuje promieniowanie wytwarzane przez specjalne lampy do leczniczego oddziaływania na organizm.