Remis z Resovią i coraz bliżej utrzymania

Chrobry remisuje z Resovią Rzeszów 1:1. Dwie kolejki, pięć punktów przewagi, to się musi udać, choć walczyć trzeba do końca.
11-05-2024 04:55

Pod ścianą była przede wszystkim Resovia i to ona zagroziła jako pierwsza, bo w 16 minucie po strzale Adriana Łyszczarza musiał bronić Damian Węglarz. Ten strzał próbował jeszcze poprawić Bartłomiej Wasiluk, ale nie trafił w światło bramki. Po tym na boisku nie działo się aż tak dużo. Chrobry jednak cierpliwie wyczekał na swoją sytuację, która nadeszła w 36 minucie. Po podaniu Mateusza Machaja z futbolówką w pole karne odważnie ruszył Szymon Bartlewicz, sprawnie poradził sobie z rywalami i efektownie pokonał golkipera z Rzeszowa. Po 45 minutach Chrobry był na prowadzeniu.

Pomarańczowo-Czarni dobrze weszli w drugą cześć. W 57 minucie do bramki trafił Mikołaj Lebedyński, choć ze względu na pozycję spaloną gol nie został uznany. Blisko bramki było 120 sekund później, gdy najpierw uderzenie Lebedyńskiego zostało zablokowane, a po poprawce w wykonaniu Bartosza Biela i rykoszecie futbolówka przeszła obok słupka.
Resovia odpowiedziała w 62 minucie - wtedy Damian Węglarz interweniował po tym, jak strzelał Kalechukwu Ibe-Torti. Bezbłędny był za to chwilę później błyskawicznie strzelający po dograniu z boku Bartłomiej Eizenchart i od 66 minuty na stadionie w Głogowie mieliśmy remis. Strzelec wyrównującego gola dla rzeszowian mógł dodatkowo napsuć krwi w 70 minucie, jednak w tym przypadku posłał piłkę obok bramki. Chrobry też ma czego żałować. Trudno wytłumaczyć pechowy rozwój wydarzeń w 77 minucie. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Patryk Mucha, a dwa razy wstrzelić się próbował Mavroudis Bougaidis. Najpierw piłka obiła słupek, dosłownie po chwili zawodnicy gości wybili ją tuż sprzed linii bramkowej… Duży pech, ale koniec końców Chrobry zostaje z punktem, który przybliża go do utrzymania.

Do rozegrania pozostały już tylko dwa mecze. W poniedziałek 20 maja Chrobry zmierzy się w Bielsku-Białej z Podbeskidziem (godz. 18.00), a na koniec sezonu, w niedzielę 26 maja na Wita Stwosza, Chrobry - Zagłębie Sosnowiec (godz. 15.00).