Przed pierwszym sprawdzianem

W sobotę o godz. 12.00 na stadionie Chrobry zagra z KKS-em Kalisz.
24-06-2022 05:18
autor: ŁJ
Pierwszy tydzień przygotowań do ligi zakończy sparing z KKS-em Kalisz. Pierwsza z trzech gier kontrolnych w sobotę o godz. 12.00 na pierwszej płycie głogowskiego stadionu.
 
W ostatnich dniach – swoich pierwszych w klubie – trener Marek Gołębiewski rozpoczął wdrażanie swojego pomysłu na grę zespołu. Spotkanie z KKS-em jest więc pierwszą poważną możliwością na wdrożenie lub przetestowanie ofensywnej, jak powiedział sam szkoleniowiec, koncepcji. Poza tym to też dobra okazja na zgrywanie drużyny, która po sezonie została rozebrana i od razu szybka skompletowana. Już w tym momencie trenerzy dysponują niemal pełną kadrą, a w sobotę nieoficjalnie zadebiutować w niej będą mogli broniący Damian Węglarz, Jakub Kuzdra i Artur Bogusz w obronie, Patryk Mucha z Sebastianem Stebleckim w pomocy czy Rafał Wolsztyński w ataku. Nie zagra tylko Kamil Wojtyra, który do sezonu przygotowuje się indywidualnie.
 

Informacja dla kibiców
Wstęp na sparing jest wolny. Wejście dla kibiców boczną bramą stadionu od strony hali widowiskowo-sportowej.

 
Rywal Pomarańczowo-Czarnych przygotowuje się do startu w eWinner 2 Lidze. W ostatnim sezonie zajął w niej 13 miejsce koniec końców skutecznie broniąc się przed spadkiem. Trenerem KKS-u jest Bartosz Tarachulski przed ponad tygodniem. Jego poprzednik do swojej dyspozycji miał dwóch byłych graczy Chrobrego. Po tym jak do Arki Gdynia przeszedł Przemysław Stolc, trenerowi Tarachulskiemu pozostał jeden – Michał Borecki.
 
Obie drużyny po raz ostatni zmierzyły się w lutym tego roku. W rozegranym w Kaliszu sparingu miał miejsce remis 1:1.
 
Sobota, 25 czerwca
12.00 Chrobry Głogów – KKS Kalisz (sparing)
Głogów, stadion