Zmiany w kadrze Chrobrego Z końcem miesiąca Chrobry Głogów opuszczą zawodnicy, którym wygasają kontrakty. 23-06-2026 07:24 autor: ŁJ Z pomarańczowo-czarnymi barwami pożegnają się: Dawid Arndt, Kacper Nowakowski, Szymon Lewkot, Sebastian Bonecki, Paweł Lenarcik, Przemysław Szarek, Piotr Janczukowicz, Krzysztof Janiszewski oraz Eryk Marcinkowski. Dawid Arndt postanowił kontynuować swoją karierę w klubie, który jeszcze niedawno rywalizował w Ekstraklasie – Arce Gdynia. Na taki sam krok ze zmianą otoczenia zdecydował się również Szymon Lewkot. Kacper Nowakowski z kolei zakończył roczny okres wypożyczenia z Rakowa Częstochowa. W przypadku Sebastiana Boneckiego, Piotra Janczukowicza, Przemysława Szarka oraz Pawła Lenarcika klub podjął decyzję o nieprzedłużaniu wygasających w tym miesiącu umów. Spośród całego grona najdłużej w Chrobrym występował Sebastian Bonecki. Do zespołu dołączył w połowie 2024 roku, choć wcześniej spędził już jeden sezon w MZKS-ie. Łącznie rozegrał w głogowskiej drużynie 79 spotkań, zdobywając 7 bramek. Od sezonu 2024/25 zawodnikami Chrobrego byli także Szymon Lewkot, Dawid Arndt i Przemysław Szarek, którzy rozegrali odpowiednio 71, 48 i 30 meczów. Na początku 2025 roku do zespołu dołączył Paweł Lenarcik (17 występów), natomiast przez ostatni rok na boiskach mogliśmy kibicować również Kacprowi Nowakowskiemu (35 meczów) oraz Piotrowi Janczukowiczowi (31 spotkań). W ostatnim czasie z Chrobrego wypożyczeni do innych klubów byli Krzysztof Janiszewski i Eryk Marcinkowski. Krzysztof, związany z głogowskim klubem od 2018 roku, poprzedni sezon spędził w Sokole Kleczew. Z kolei Eryk, który dołączył do Chrobrego w 2024 roku, czasowo reprezentował barwy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Wraz z zakończeniem okresu wypożyczeń wygasły ich kontrakty z głogowskim klubem, który również w przypadku obu piłkarzy podjął decyzję o nieprzedłużaniu współpracy. Dziękujemy wszystkim za występy w naszym zespole i trzymamy kciuki za powodzenie w dalszej karierze!