Kontrakt dla wychowanka klubu

Jakub Korolewicz związany z Chrobrym na kilka kolejnych lat.
20-01-2023 11:27
autor: ŁJ
Jakub Korolewicz jest kolejnym wychowankiem, z którym Chrobry związał się umową na dłużej. Podpisany kontrakt będzie obowiązywał przez trzy lata.
 
Od niedawna pochodzący z Głogowa Jakub Korolewicz trenuje z pierwszym zespołem i jest obecnie najmłodszym jego członkiem. Na boisku zajmuje pozycję bramkarza. W tym sezonie broni w meczach lig juniorskich, w tym Centralnej Ligi Juniorów U-17.
W poprzednim sezonie kontrakty podpisywali inni młodzi zawodnicy z grup młodzieżowych klubowej Akademii i Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Przekładało się to na pierwszy zespół, w którym zadebiutował i zagrał w sumie w 12 ligowo-pucharowych meczach Miłosz Jóźwiak, zdobywając też 4 bramki. Debiut zaliczył także Albert Zarówny.
 
Silna grupa młodzieżowców rozpoczęła też przygotowania z pierwszoligowcami. W środowym sparingu z Błękitnymi Stargard po raz pierwszy zagrali Natan Malczuk, Adrian Tworzydło i Szymon Bartlewicz. Dwóch pierwszych sparingowy debiut zakończyło z golem. W bramce stanął Bartek Szafer, a poza nim na boisku rywalizowali już dłużej będący w szerokiej kadrze Chrobrego Miłosz Jóźwiak, Eryk Pieczarka, Maksym Iwanowicz i Albert Zarówny.