W sobotę z KKS-em Kalisz

W sobotę o godz. 12.00 wyjazdowy sparing z KKS-em Kalisz.
20-01-2023 01:14
autor: ŁJ
Tym razem do Żmigrodu przeniosą się Pomarańczowo-Czarni. Tam w sobotę o godz. 12.00 początek drugiego w tym roku sparingu. Rywalem głogowian będzie drugoligowy KKS Kalisz.
 
W Chrobrym możemy spodziewać się pierwszych w tym roku występów Michała Michalca oraz Karola Dybowskiego. W dniu środowego pojedynku z Błękitnymi mieli sam trening, co było uwzględnione w planach sztabu szkoleniowego. 
 
Prowadzeni przez trenera Mariusza Kaczmarka zawodnicy KKS-u w tabeli 2 Ligi zajmują drugie miejsce. Mają trzy punkty straty do liderującej Kotwicy Kołobrzeg, więc w rundzie wiosennej będą mocno liczyć się w walce o bezpośredni awans na zaplecze Ekstraklasy. Największe zagrożenie jest na razie ze strony silnych ośrodków, jak Polonii Warszawa, Stomilu Olsztyn, Wisły Puławy i Olimpii Elbląg. Kaliszanie muszą solidnie przygotować się na dalszą część rozgrywek, więc pod tym względem dla Chrobrego będzie to wartościowy test.
 
Barwy KKS-u niezmiennie od kilku lat reprezentuje Michał Borecki. Po odejściu z Głogowa od razu przeszedł do klubu z Kalisza i jak widać zadomowił się w tym miejscu. Jesienią był podstawowym zawodnikiem drugoligowca i zdobył dla zespołu trzy bramki.
 
W ostatnim czasie, choć kaliszanie rywalizują na innym poziomie, obie drużyny regularnie rozgrywają ze sobą sparingi. W ubiegłym roku odbyły się dwa i oba zakończyły się remisem, zimą było 1:1, a latem 0:0.
 
Sobota, 20 stycznia
12.00 Chrobry Głogów – KKS Kalisz (mecz sparingowy)
Żmigród