Pomarańczowo-Czarni rozpoczęli przygotowania

Piłkarze Chrobrego po pierwszym treningu przed nowym sezonem.
20-06-2022 06:17
ŁJ
Za Pomarańczowo-Czarnymi pierwszy trening, a przed nimi cztery tygodnie przygotowań do nowego sezonu w Fortuna 1 Lidze. Treningową inaugurację poprzedziło spotkanie z nowym trenerem Markiem Gołębiewskim, a po nim zawodnicy ćwiczyli w siłowni i na pierwszej płycie stadionu.
 
Od pierwszego dnia z drużyną przebywają nowopozyskani piłkarze: Jakub Kuzdra, Rafał Wolsztyński, Artur Bogusz oraz Kamil Wojtyra. W poniedziałkowym treningu uczestniczył też Patryk Mucha. Ostatnio grający w Widzewie Łódź pomocnik jest bliski podpisania kontraktu z głogowskim klubem.
 
Przygotowań z zespołem nie rozpoczęli zawodnicy, którzy w nowym sezonie reprezentować będą inne barwy. Mikołaj Lebedyński na zasadzie gotówkowego transferu definitywnego przeszedł do Stali Mielec, do Holandii powrócił Dennis van der Heijden, umowę ze Śląskiem Wrocław podpisał Michał Rzuchowski, z Arką Gdynia Marcel Ziemman, a z Lechią Gdańsk jeszcze w trakcie sezonu Dominik Piła. Poza tym zgodę na poszukiwania nowego klubu otrzymał Dominik Dziąbek, na testy Jakub Michalczyk, a kontrakt z Tomaszem Cywką nie będzie przedłużony. W zajęciach nie uczestniczyli ponadto Rafał Leszczyński oraz kontuzjowany Adam Banasiak.
 
W kolejnych czterech dniach drużyna będzie trenować dwa razy dziennie. Na koniec pierwszego tygodnia pracy głogowian czeka sparing z drugoligowym KKS-em Kalisz. Mecz rozegrany zostanie na stadionie w Głogowie o godz. 12.00.
 
Kadra Chrobrego podczas pierwszego treningu:
Karol Dybowski, Michał Ilków-Gołąb, Paweł Tupaj, Jakub Kuzdra, Maksym Iwanowicz, Oliver Praznovsky, Mavroudis Bougaidis, Michał Michalec, Artur Bogusz, Mateusz Bochnak, Robert Mandrysz, Patryk Mucha, Jaka Kolenc, Mateusz Machaj, Toshiya Inoue, Kamil Wojtyra, Rafał Wolsztyński.
 
Eryk Pieczarka i Bartek Szafer z uwagi na dłuższe występy w zespole rezerw, z którymi awansowali do 3 Ligi, do zajęć z pierwszoligowcami mają powrócić w nowym tygodniu.