Przerwa reprezentacyjna. Chrobry zyskał w tabeli i czeka na derby

Na 14 miejscu Pomarańczowo-Czarni spędzą okres przerwy reprezentacyjnej. Najbliższy weekend będzie wolny od piłki w ligowym wydaniu, za to w następnym derby w Legnicy.
09-10-2024 07:59
Po punkcie w meczu z Górnikiem Łęczna mógł pozostać niedosyt, jednak mimo wszystko dał on odskok lub doskok do zespołów z sąsiednich miejsc, bo tylko jeden z nich zapunktował - to Stal Stalowa Wola, która zremisowała ze Stalą Rzeszów 2:2. Poza tym przegrała pomimo prowadzenia od 7 minuty Pogoń Siedlce (1:3 z Wisłą Kraków), Warta Poznań (1:4 z Miedzią Legnica), a najbardziej boleśnie Odra Opole. Opolanie tyle co dokonali zmiany na stanowisku trenera, lecz teraz przegrywają z Arką Gdynia aż 0:6.

Aktualnie Chrobry ma cztery punkty więcej od ostatniej Pogoni Siedlce, trzy od przedostatniej Stali Stalowa Wola i tyle samo (po dziewięć), co Odra Opole z Wartą Poznań z miejsc 16-15.

Wiele jeszcze może się wydarzyć, czego przykładem jest Znicz Pruszków. Kilka tygodni wcześniej Chrobry pokonał go 3:2, a teraz Znicz jest pierwszym zespołem w Betclic 1 Lidze, który wygrał z liderem - Bruk-Bet Termalicą Nieciecza.