Nasz rywal: Zagłębie Sosnowiec

W niedzielę mecz o przełamanie, ale nie tylko dla Chrobrego. O godz. 18.00 na stadionie przy Wita Stwosza Pomarańczowo-Czarni podejmą Zagłębie Sosnowiec.
17-03-2023 07:29
autor: ŁJ
 

Jedni i drudzy po przełamanie

Tabela tego nie oddaje, bo ósmy Chrobry ma dziewięć punktów więcej od 14. Zagłębia Sosnowiec, ale oba zespoły są obecnie w podobnej sytuacji. Po pięciu meczach rundy wiosennej mają tyle samo punktów – trzy, i są po porażkach, po których  poszukają przełamania. Zagłębie dwa ostatnie spotkania przegrało po 0:1, kolejno z GKS-em Tychy i Skrą Częstochowa. Głogowianie przed tygodniem ponieśli co prawda wyraźnie wyższą porażkę w Bielsku-Białej, ale Zagłębie w przeciwieństwie do Chrobrego musi przede wszystkim oglądać się za siebie z uwagi na jedyne cztery oczka przewagi nad strefą spadkową. Oba zespoły mają skąd czerpać dodatkową motywację i patrząc na niedzielne spotkanie od tej strony, może ono być bardzo zacięte.
 
 

Klubowe powiązania: pięciu byłych piłkarzy Chrobrego

W niedzielę Chrobry spotka się z kilkoma swoimi byłymi zawodnikami. Przynajmniej połowa tego składu powinna wystąpić teraz po drugiej stronie. Spośród piątki Maksymilian Rozwandowicz, Sebastian Bonecki, Patryk Bryła, Maksymilian Banaszewski i Marcel Ziemann trzech pierwszych gra ostatnio od deski do deski lub całkiem regularnie i stąd można sądzić, że zrobią to też w niedzielę, Ziemann po raz ostatni rywalizował jednak w lutym, a Banaszewski w ubiegłym roku.
 
 

Po jednej pauzie

Po obu stronach są kartkowe absencje. W Chrobrym zabraknie Artura Bogusza po czwartej żółtej kartce, w Zagłębiu nie wystąpi Dominik Jończy. W tym sezonie jest podstawowym graczem sosnowiczan (21 / 1), ale w ten weekend nie poprawi swoich statystyk z powodu czerwonej kartki, jaką został ukarany w ostatnim meczu przeciwko Skrze Częstochowa.
 
 

Kadra rywala

Najlepszym strzelcem Zagłębia jest Szymon Sobczak z 7 bramkami. Najczęściej grającym jednocześnie najbardziej doświadczony Michał Gliwa. Od grudnia trenerem tej dwójki i całej reszty Zagłębia jest Dariusz Dudek, dla którego było to już trzecia wejście do tego klubu w trenerskiej karierze. Pod względem wyników ten trzeci start jest jak na razie najtrudniejszy (1 / 0 / 4). - Jesteśmy w trudnym momencie i musimy wyjaśnić sobie wszystkie problemy, które są - powiedział po ostatnim spotkaniu.

Po raz 21

Mecz z rundy jesiennej był 21. ligowym Chrobrego z Zagłębiem. Pomarańczowo-Czarni po dwóch trafieniach Mateusza Bochnaka wygrali 2:1 i ogółem lepiej wychodzą na starciach z tym przeciwnikiem. Grając z nim po raz ostatni na swoim stadionie, w maju ubiegłego roku, zwyciężyli 4:0. Do tej pory odnieśli 11 zwycięstw z Zagłębiem.
 
  • Liczba meczów Chrobry-Zagłębie: 21
  • Zwycięstw Chrobrego: 11
  • Remisów: 3
  • Zwycięstw Zagłębia: 7
  • Bramki Chrobry-Zagłębie: 32:23

 

 

Obsada sędziowska

Sędzią głównym meczu będzie Łukasz Karski ze Słupska, który po raz ostatni prowadził mecz z udziałem Chrobrego w rundzie jesiennej (0:2 z Ruchem Chorzów).
Sędzia główny: Łukasz Karski (Słupsk).
Sędziowie asystenci: Bartosz Heinig, Dariusz Bohonos.
Sędzia techniczny: Szymon Lizak.
Sędziowie VAR: Wojciech Myć, Artur Aluszyk.