13 drużyn w tegorocznej Lidze Osiedlowej

Wakacje też po znakiem piłki. W środę 22 czerwca pierwsze mecze piłkarskiej Ligi Osiedlowej Chrobrego Głogów.
17-06-2022 12:01
autor: ŁJ
W środę 22 czerwca rozpoczniemy trzecią edycję piłkarskiej Ligi Osiedlowej Chrobrego Głogów. Do udziału w niej przystąpi 13 „osiedlowych” drużyn składających się z uczestników Trenera Osiedlowego, a więc całe wakacje i jeszcze dłużej setka nastolatków spędzi z nami na sportowo, co poza realizacją społecznej misji klubu i jego promocją wśród młodzieży jest główną ideą projektu.
 
Liga Osiedlowa będzie prowadzona w dwóch kategoriach wiekowych. W młodszej U-13 zmierzy się ze sobą osiem zespołów, w starszej U-16 pięć. Chcąc jak najbardziej zbliżyć się do rozgrywek zawodowych, z każdego spotkania sędziowie sporządzają meczowe protokoły, na podstawie których powstają klasyfikacje drużynowe oraz indywidualne – strzelców bramek lub kartkowiczów. Uczestnicy, poza jak najlepszym przygotowaniem do każdego kolejnego meczu, mogą więc na bieżąco śledzić losy swoich teamów i rywali z innych lokalizacji miasta. Rozgrywki ligowe zakończymy wrześniowym turniejem na obiekcie Chrobrego „Z Boiska na Stadion”.
 
Pierwszą kolejkę zaplanowano na środę 22 czerwca. Młodsza kategoria zacznie swoje mecze o godz. 16.00, starsza o godz. 17.00. W okresie wakacji większość zajęć Trenera Osiedlowego będzie prowadzona w godzinach przedpołudniowych, więc również Liga Osiedlowa przenosi się na wcześniejsze godziny.