Cztery bramki i czwarte zwycięstwo Chrobrego II

Chrobry kontynuuje zwycięską serię i pokonuje Prochowiczankę Prochowice 4:1. Po czterech kolejkach Kolei Dolnośląskich 4 ligi ma komplet punktów.
17-08-2024 05:18
Prochowiczanka okazała się być wymagającym przeciwnikiem i stwarzała sobie groźne sytuacje, ale to Chrobry wykorzystywał w pełni to, co miał. Już w 12 minucie na listę strzelców wpisał się Ziemowit Witczak, a w 20 minucie wynik podwyższył wykorzystujący dośrodkowanie Mateusza Machaja z rzutu rożnego Miłosz Skowronek. Goście zdobyli co prawda kontaktowego gola w 25 minucie za sprawą Wojciecha Galasa, jednak na tym koniec i po pierwszej połowie było 2:1.

Głogowianie mieli bardzo efektowny początek drugiej połowy. Dobrą zmianę dał Fabian Wojtal, który w 48 minucie trafił na 3:1. Bramka zdobyta po mocnym strzale z okolicy pola karnego była zresztą najefektowniejszą w całym pojedynku. Piłka odbiła się od poprzeczki, następnie od murawy przy linii bramkowej i wyszła w pole, lecz sędzia nie miał wątpliwości i Pomarańczowo-Czarni znów prowadzili dwoma golami. Rezultat spotkania w 51 minucie ustalił Maciej Diduszko, zdobywając tym samym swoją pierwszą bramkę po powrocie do klubu.

Po tym gra trochę siadła. Aktywniejsza była Prochowiczanka, której kilka uderzeń wybronił Marcel Gawłowski. Chrobry już nie szarżował tempa i tym mimo wszystko dosyć spokojnie dowiózł zwycięstwo do ostatniego gwizdka.

Po czterech kolejkach Chrobry II ma 12 punktów i będąc jedynym zespołem z kompletem prowadzi w lidze.
CHROBRY II GŁOGÓW - PROCHOWICZANKA PROCHOWICE 4:1 (2:1)
1:0 Witczak 12
2:0 Skowronek 20